כפר ורדים והסביבה ׀ מקומון ׀ א-לה כפר ׀ עיתון הגליל | אתר ראשי | החלפת פיג'מה היום?

<< חזרה לרשימת הטורים של האורחים 

 
   
מקצועי סטיילינג \ אלה מגן. גיליון 314, אפריל 2020  

החלפת פיג'מה היום?

 

עשרת הדיברות לאמהות בהסגר, כולל 8: פנקי את עצמך

היוש. לא יודעת למי יותר קשה בימים האלה, לאימהות עם ילדים קטנים שצריכות להעסיק אותם כל היום, או לאימהות לילדים גדולים, עצמאיים, שרוב היום ישנים וצריכות להעסיק את עצמן כל היום... כמוני.
שמי אלה, אני סטייליסטית, ובימים האלה אין לי הרבה עבודה כי, טוב נו, לא ממש צריך להסביר. החזק שלי חיוני ולא בבית, הגדולה חיילת והכאילו קטן (אוטוטו 17) מן הסתם חי בשעות הפוכות משלי...
לאור המצב, סיגלתי לעצמי שיגרה חדשה, כזו שתשאיר אותי שפויה, עסוקה ועם מצב רוח. מדובר בעשרת הדיברות לימי הקורונה, לכל האימהות באשר הן. תאמינו לי, זה עובד. כשאני לא מחפפת, היום שלי הרבה יותר טוב (אגב, הדיברות מנוסחים בלשון נקבה, אבל מתאימים גם לאבות שנשארו בבית כי האישה דפקה אתכם והיא חיונית, רק תעשו את האנלוגיות המתבקשות, כן? שהחיונית לא תחזור ותמצא אתכם עם חזייה, כי אלה אמרה).
אז הנה הן, עשרת הדיברות שלי לימי הקורונה. תקראו, שננו, תדפיסו, תלו על המראה במקלחת ותיישמו...

1. קומי כשהשעון מצלצל. לא לגנוב עוד דקה, גם לא שתיים. ביום עבודה לא היית עושה את זה נכון? אז יאללה, קומי. ככה גם יהיה לך הרבה יותר זמן לא לעשות כלום.
2. תלבשי תחתון טוב וחזייה! כן, מתחת לפיג'מה. משתי סיבות: אחת, תהיה לך סיבה להוריד את הפיג'מה (אנחנו מעלימים עין מזה שלבשת אותה שוב); ושתיים, תרגישי לבושה, אסופה, מוכנה ליום חדש (גברים, אגב, השורטס שישנתם איתם זה לא תחתונים!).
3. שימי קרם פנים, קרם עיניים, קרם ידיים, קרם צוואר וכל קרם אחר שהיית שמה קבוע. עכשיו, כשכל יום הוא bad hair day והציפורניים נראות כאילו התבלבלת במנורות, זה בדיוק הזמן לטיפוח הפנים. הקורונה תיגמר מתישהו, ואת לא רוצה להגיע ליום הזה בלוּק של איש המערות.
4. אם את מהמתאפרות, מסקרה, קונסילר וליפגלוס. לא צריך יותר. אפילו רק אחד מהם יעשה לך טוב ותחושה של חיוניות. תאמיני לי. אפילו שפתון בלי צבע נותן תחושה אחרת לגמרי.
5. תנעלי עקבים מתאימים לפיג'מה. את הכי שווים שלך. רק לבוקר, לשלב הקפה. כשאת יוצאת מהחדר חמושה בעקבים, מי בכלל יכול עליך? מי?! (אגב, הילדים הרבה יותר מפחדים כשאת מאיימת לזרוק עליהם נעל שפיץ, מאשר נעלי בית דובונים).
6. קפה!!! תכיני קפה מושקע. עם קצף, בלי קצף, חלב דל, סויה, שקדים או בכלל אספרסו. מה שאת אוהבת. אחד כזה שאחריו כל היום ייראה אחרת. שתי אותו לבד, בשקט, בלי דיבורים (בשביל זה את צריכה לקום לפני הילדים. אצלי זה פחות בעיה, את תשתדלי בבקשה). תראי סרטונים בפייס, באינסטה, תצחקי קצת. תקראי בלוגים מעניינים. קחי את הזמן לעצמך. שעה כל בוקר. אם את לא שותה קפה בבוקר, תתחילי. זה הזמן.
7. תכיני רשימת מטלות. לאחרים. את רק צריכה לנהל את זה... סתם, צחקתי. תכיני לעצמך רשימת מטלות. דברים שמזמן רצית לעשות ולא היה לך זמן, כמו לסדר את המגירות שמפוצצות בדברים שאף אחד לא צריך, לסדר את הארון, לכתוב, לנקות. אם את עובדת מהבית אז בכלל הסתדרת... סיימי לפחות מטלה אחת ביום (גברים, אתם לא צריכים להכין רשימה, בטוחה שכבר יש לכם אחת על המקרר).
8. תקבעי זמן לכל מטלה. ואחרי שסיימת פנקי את עצמך. תראי סדרה, תאכלי משהו טעים, שתי עוד קפה או תזמיני לעצמך משהו באינטרנט, הרי מגיע לך, לא? (המלצות לדברים שווים את יכולה למצוא אצלי בקבוצה "מילה של אלה", אני מיישמת את הסעיף הזה במלואו מדי יום).
9. תעשי ספורט, או תתחילי לעשות ספורט. בקטנה. 100 מטר מחוץ לבית או 100 מטר בתוך הבית. תעלי מדרגות ותרדי, תשתמשי בשימורים כמשקולות, בספה כמזרון, ובשקית סופר במקום גומיות. העיקר שתעשי משהו שתוכלי לספר עליו לנכדים. זה שרבצת כל היום על הספה לא נשמע משהו...
10. חייכי לעצמך, ותרי לעצמך, תעופי על עצמך ותחליפי פיג'מה לפחות כל יומיים. מדובר בתקופה לא פשוטה ולא קלה לאף אחד. קחי חמש דקות להודות ליקום על זה שאת בריאה, שהילדים והמשפחה בריאים. תודי על זה שיש לך קורת גג, אוכל לאכול וזמן לקרוא את הטור שלי... לא לכולם יש את הפריבילגיות האלה.

שיהיה חג שמח, הרבה בריאות וחוזק נפשי. לפוסטים נוספים שיעבירו לכן את הזמן בכיף מוזמנות לבלוג שלי "מילה של אלה", וכן לעקוב אחריי באינסטגרם או בקבוצת הפייס "מילה של אלה".
זהו, סיימתי מטלה. הולכת ליישם את סעיף 8.

--

הכותבת היא בלוגרית וסטייליסטית. www.elamagen.co.il, 052-4507507

 
<< חזרה לרשימת הטורים של האורחים